forushgah
15 آذر 1401 - 14:18

قالیباف: اگر انقلابی هستیم باید کارآمدی دین در اداره جامعه را اثبات کنیم

رئیس مجلس در نشست دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس گفت: اگر امروز انقلابی هستیم و عزتمندی ایران و اسلام را می‌خواهیم باید کارآمدی دین در اداره جامعه را اثبات کنیم و هر حرف و عمل غیر این اضافه است.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مراسم روز دانشجو با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. در این جلسه ابتدا تعدادی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و نیز تعدادی از دانشجویان به صورت مستقل به بیان صریح دیدگاه‌ها و مطالبات خود پرداختند. 

سپس رئیس مجلس طی سخنانی با بیان اینکه ادبیات حکمرانی نو برای امروز و دیروز نیست بلکه از 25 سال پیش روزی که توفیق خدمت را پیدا کردم این حرف را تکرار کرده و گفته‌ام، گفت:  اگر امروز انقلابی هستیم و عزتمندی ایران و اسلام را می‌خواهیم باید کارآمدی دین در اداره جامعه را اثبات کنیم و هر حرف و عمل غیر این اضافه است. 

 

وی افزود: حکمرانی نو مبتنی بر دو اصل خداباوری و مردم باوری و مکتب امام یعنی عدالت و معنویت و عقلانیت بوده و کارآمدی ارزش کانونی آن هست زیرا ما کارآمدی را حق الناس می‌دانیم.

قالیباف با بیان اینکه در حکمرانی نو نه تنها کارآمدی حق الناس می‌دانیم بلکه زمان را برای ادای تکلیف و انجام وظیفه مهم و اساسی می‌دانیم، تصریح کرد: اگر کارآمدی در زمان خود و جغرافیای خود اتفاق نیافتد ارزش ندارد، کسی که آرزوی ماشین دار شدن را در سن جوانی داشته باشد اگر ما در 40-50 سالگی آن را برایش فراهم کنیم هیچ ارزشی ندارد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: روز دانشجو روزی است که سه دانشجوی عزیز این کشور جلوی پای معاون رئیس جمهور آمریکا در حالی به شهادت رسیدند که از کودتای ننگین 28 مرداد که آمریکا با دخالت مستقیم و کودتای نظامی دولت ملی ایران را ساقط کرد چند ماه بیشتر نگذشته بود. 

وی افزود: انقلاب اسلامی برای گرامی داشت این روز، فرصت را فراهم کرده است به عنوان روز دانشجو دور هم جمع شویم و باید درس بگیریم که از فلسفه و مناسبت این روز فاصله نگیریم زیرا این روز نشان داده است ایران برای ما عزیز است و استقلال،عزت، سرزمین و خاک آن برای ما مهم است.

خبر در حال تکمیل است...

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899483