forushgah
15 آذر 1401 - 13:42

چرا بلاتکلیفی شناورهای صید صنعتی استان بوشهر پایان داده نمی‌شود؟

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: چرا بلاتکلیفی شناورهای صید صنعتی که حدود ۲ سال متوقف شده‌اند و با وجود نظر مساعد رئیس جمهور و رئیس مجلس پایان داده نمی‌شود؟.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم جمیری ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت‌مردان و مردم صداقت، سلامت و عدالت، همراهی و همدردی می‌خواهند اظهار داشت: اگر دولت‌ها به وظایف خود عمل می‌کردند مردم 2 روستای هلیله و بندرگاه در جوار نیروگاه اتمی بوشهر بیش از 50 سال بلاتکلیف نبودند، مردم خارگ این حافظان صادرات نفت کشور از سند مالکیت خانه مسکونی خود محروم نبودند و از ضعف آبرسانی، برق‌رسانی و نبود وسیله حمل و نقل مسافری، کمبود زیر ساخت‌های درمان در رنج نبودند.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی بلاتکلیفی شناورهای صید صنعتی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: چرا بلاتکلیفی شناورهای صید صنعتی که حدود 2 سال متوقف هستند با وجود نظر مساعد رئیس جمهور و رئیس مجلس پایان داده نمی‌شود.

وی بیکاری نیروهای متخصص و بومی و استفاده نشدن از آنها در ظرفیت‌های مختلف استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: منابع حاصل از مسئولیت‌های اجتماعی نفت، گاز و پتروشیمی باید عادلانه در استان توزیع شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: چرا باید منابع مادی و گردش ثروت ناشی از فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی و پتروشیمی نصیب مرکزنشین‌ها و دود و آلودگی نصیب مردم استان بوشهر باشد.

جمیری تسریع پروژه‌های احداث و تکمیل جاده‌های مواصلاتی را مورد تأکید قرار داد و افزود: تسریع در توسعه زیرساخت بنادر شمالی استان و تکمیل پروژه آب‌شیرین‌کن و طرح جمع‌آوری فاضلاب بوشهر، گناوه و دیلم یک ضرورت است.

وی باتأکید بر حل مشکل طرح فاضلاب عالیشهر، برای نهایی شدن تصویب آیین‌نامه شیوه‌نامه ته لنجی به وزیر کشور تذکر داده شده است.

وی صدور کارت الکترونیک و حفظ قیمت‌ها، حل مشکل معیشت مردم و استفاده از نیروهای کارآمد و صالح در دستگاه‌ها را از دیگر موارد دانست و بیان کرد: توجه به ارتقا سطح زندگی فرهنگیان و ایجاد جاذبه برای ورود انسان‌های با استعداد و با انگیزه به آموزش و پرورش، با توسعه دانشگاه فرهنگیان فراهم می‌شود.

انتهای پیام/190/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899428